Özcenk İnşaat’ın temelleri, 1960 yılından beri ticaret hayatının içinde bulunan Karatekin ÖZCENK tarafından 1989 yılında atılmış; daha sonra İnş. Yük. Müh. İsmail ÖZCENK ve Sibel ÖZCENK ALAKOÇ’ un katılımlarıyla bir aile şirketi haline gelmiştir.

İnşaat sektöründe 1988 yılından bu yana, 30 yıllık tecrübesiyle, 1000’i aşkın konut ve işyeriyle yaklaşık 300 bin m2 inşaat alanına sahip özel projeleri ve çeşitli taahhüt işlerini başarıyla tamamlayan Özcenk İnşaat, güven ve estetik değerlere önem vererek dönemin modern çizgilerini inşaatlarına taşımıştır.

Geçen süre içerisinde, en önemli referans olarak gördüğü müşterileriyle kalıcı dostluklar kuran Özcenk İnşaat, kaliteden ödün vermeyen anlayışıyla sektördeki yerini sağlamlaştırmış, yeni yapılar inşa etme heyecanını daha da artırmıştır.

Bugün gelinen noktada özellikle konut alanındaki uzmanlığı ile Çankırı, Muğla ve İzmir illerinde referans projelere imza atmak üzere teknolojik gelişmeleri anında takip ederek sektöründe büyümeye devam etmektedir.